paramont
studio animacji
nasze ostatnie produkcje
zaufali nam
klienci o nas
"(...)Animacje zostały wykonane zgodnie z postanowieniami umów, na wysokim poziomie i w pełni profesjonalnie. Współpraca z wykonawcą przebiegała bardzo dobrze. Wykonawca wykazywał się kreatywnością, komunikatywnością oraz zrozumieniem potrzeb zamawiającego."
Ireneusz Baranowski
Zastępca Dyrektora
Instytutu Badań Edukacyjnych
"(...)współpracujemy przy realizacji animacji już od ponad roku. (...)Nasza firma i nasz Klient jest bardzo zadowolony z efektu pracy. Firma przygotowała dla nas w ekspresowym tempie dwie bardzo dobre pod względem merytorycznym jaki i wizualnym animacje które mamy zamiar pokazać podczas konferencji w Brukseli. "
Katarzyna Polkowska
BE Communications
"(...)Jako publiczna instytucja szczególnie dbamy o dobór współrealizatorów projektów. Wysokie standardy, które sobie narzucamy, są również podzielane przez firmę Rysująca Ręka. Cenna (...) jest umiejętność bliskiej współpracy z klientem, uważność na jego potrzeby i otwartość do rozmowy dotyczącej przedstawianych propozycji."
Robert Supeł
Dyrektor Muzeum J. Piłsudskiego
1. Tnie koszty - w animacji wszystko jest możliwe, atrakcyjnie pokażesz skomplikowane procesy i zależności, bez angażowania wieloosobowej ekipy zdjęciowej.
2. Elastyczny proces realizacji - możemy dostosować go do czasu bądź pieniędzy, jest to istotne przy realizacjach ekspresowych i z góry narzuconych budżetach.
3. Uwalnia twój czas - nasz zespół stara się być jak najbardziej samodzielny, staramy się angażować twoją uwagę tylko podczas omawiania zmian i akceptacji kolejnych etapów produkcji.
2. Wszystko od A do Z - dostaniesz wszystko czego potrzebujesz, nasza usługa jest kompleksowa, zaczynamy od scenariusza a kończymy na projekcie planszy z logotypami.
Narysujemy sukces
Twojej firmy!
“Skuteczność komunikatu jest najważniejsza!”- to jedno z najczęściej spotykanych twierdzeń, które pada w kontekście komunikacji z klientami bądź współpracownikami.
Powiedzieć łatwo a zrobić nieco trudniej. Powodów zazwyczaj jest kilka: brak selekcji informacji, chęć przekazania zbyt dużej ilości szczegółów, nudny i mało ekscytujący sposób przedstawiania informacji albo brak dostosowania sposobu komunikacji do grupy docelowej.
Już od dawna wiadomo, że wiadomości w formie infografiki są znacznie lepiej rozumiane i zapamiętywane niż przerażająca “ściana tekstu”. Dobra komunikacja wizualna cechuje się przede wszystkim przemyślaną architekturą informacji. Jeśli zaplanujesz co chcesz powiedzieć, do kogo to mówisz i jaki ma być rezultat to masz dużą szansę na to, że twój przekaz zostanie zrozumiany i zapamiętany. Wzmocnienie atrakcyjności komunikatu i lepsze zapamiętanie informacji możesz osiągnąć przekazując je na przykład w formie filmu, animacji 2D lub 3D.
Od chwili kiedy bracia Lumière w 1895 roku pokazali pierwszy film ludzkość niezmiennie hipnotyzują ruchome obrazy. XX wiek to szalony rozwój kina i telewizji. Dziś platformy streamingowe wyparły klasyczną telewizję a Youtube jest drugą najczęściej odwiedzaną stroną internetowa na świecie notując w 2023 roku 113 miliardów wizyt. Użytkownicy spędzają tam godziny w poszukiwaniu rozrywki i informacji. Jak widać filmy i animacje to od ponad 120 lat skuteczny przepis na zawładnięcie uwagą widzów.
W animacjach typu explainer videos, skierowanych do szerokiej grupy odbiorców, należy zadbać o prosty język. Zbyt wiele specjalistycznego lub branżowego słownictwa może spowodować, że treść będzie dla wielu widzów niezrozumiała i nie dotrwają oni do końca filmu.
W scenariuszu warto zawrzeć trafne porównania i obrazowe metafory, które dobrze tłumaczą produkt i pokazują jego zalety. Takie przedstawienie tematu zwykle dobrze zapada w pamięć.
W animacji 2D lub 3D to bardzo ważna jest atrakcyjna i spójna warstwa plastyczna. Ludzie często oglądają treści również dlatego, że im się po prostu im się podobają. Taki efekt można też osiągnąć w filmie promocyjnym, film reklamowym czy explainer videos. Świetnym przykładem są tu reklamy Red Bulla, które lubią chyba wszyscy.
Pamiętaj film lub animacja były odpowiednio dynamiczne. Doświadczony animator lub montażysta powinien wyczuć tempo zmian kadrów oraz ilość informacji i dostosować dynamikę do grupy docelowej.
To przede wszystkim zespół ludzi, którzy będą otwarci na twoje cele. Zaproponują scenariusz i styl animacji dostosowany do twoich potrzeb i budżetu. W komunikacji wizualnej najlepiej sprawdzają się animacje reklamowe, animacje promocyjne i explainer videos.
W studiach animacji praca przy animacji przebiega najczęściej według schematu:
Podczas spotkania klient przedstawia swoje potrzeby i cele. Studio animacji dowiaduje się jaka ma być długość animacji, czy ma to być animacja 2D czy 3D i jaki komunikat ma być przekazany. Klient może także dostarczyć już gotowy pomysł lub nawet scenariusz.
Studio przygotowuje zarys scenariusza. Podczas pracy nad scenariuszem ważne są konsultacje z klientem, aby upewnić się, że pomysł studia zgadza się z oczekiwaniami i potrzebami zamawiającego. Na tym etapie graficy przygotowują projekt plastyczny, projekty postaci oraz backgroundów. Wybierany jest też lektor.
Storyboard to seria ilustracji, które pokazują kolejne kadry animacji scena po scenie. Storyboard pokazuje jak będzie wyglądała gotowa animacja, jeszcze zanim studio animacji przystąpi do produkcji. To na tym etapie należy wprowadzić wszystkie poprawki i zmiany.
Po akceptacji grafik i storyboardu studio przechodzi do najważniejszej części – animacji. W zależności od stylu animacji (animacja 2D, animacja whiteboard, stop motion itd.) wykorzystywane są różne narzędzia i techniki. Dobre studio animacji powinno dysponować profesjonalnym oprogramowaniem do animacji i montażu, np. z pakietu Adobe (After Effects, Adobe Animate, Photoshop, Ilustrator).
Gdy animacja jest gotowa, dodaje się muzykę i efekty dźwiękowe.
Wszystkie elementy – animacja, efekty i dźwięk – są składane w całość. Na tym etapie mogą być wprowadzane drobne poprawki i finalne szlify techniczne. Dodawana jest też ścieżka z napisami. Studio może też, na życzenie klienta, przygotować animację w wersji skróconej np. 15 lub 30 sekund.
Jeśli nie ma uwag, gotowa animacja dostarczana jest klientowi. Studio animacji przygotowywuje pliki w odpowiednich formatach i dostarczana do emisji.
Wszyscy wiedzą, że po prostu jest. Wszyscy też wiedzą, że 80% ruchu w internecie generowane przez video. Ta informacja jest chyba na każdej stronie opisującej zwyczaje internautów. Oznacza to, że ludzie oczekują takiej formy przekazywania podstawowych informacji.
Filmy i animacje odbierane są przez widzów na wielu poziomach, przez co dobrze zapadają w pamięć. Obraz, głos lektora, muzyka. Może w oko wpadnie styl i plastyka animacji. Ważny jest też czas. Licznik w playerze z góry informuje widza ile czasu potrzebuje by obejrzeć video. Najlepiej, by nie przekraczał on 2 minut. W mediach społecznościowych informacje w formie animacji typu explainer videos czy tradycyjnych filmów reklamowych są zdecydowanie chętniej oglądane niż posty w formie zdjęć lub tekstu.
Filmy i animacje to reklama bez reklamy i sprzedaż bez sprzedaży. Działa na zasadzie mam potrzebę - szukam rozwiązania. Gdy klient sam wertuje sieć w poszukiwaniu niezbędnych mu informacji prawdopodobnie zdecydowanie chętniej kliknie w animację komputerową lub film produktowy.
Animacja 2D to jeden z najlepszych sposobów komunikacji trudnych i złożonych tematów. W animacji łatwo można pokazać problem lekko i z humorem.
Często używana są w komunikacji wewnętrznej w organizacjach. Stosunkowo tania i łatwa w realizacji animacja 2D czy animacja whiteboard doskonale sprawdza się jako filmy bhp, filmy szkoleniowe, filmy instruktażowe, wezwania do działań w ramach CSR czy życzenia świąteczne.
Animacje to chyba najfajniejsze możliwe reklamy. Te, które najlepiej zapadają w pamięć i budują świadomość marki muszą spełnić kilka warunków. Jakich? W animacji reklamowej rozpoznawalna kreska, doskonale skrojony brand hero i pomysłowy scenariusz to zdecydowanie przepis na sukces. Stworzenie takiej animacji wymaga czasu i zaangażowania. Ale warto, każdy kojarzy sympatycznego żółtego stworka z reklamy sieci Nju mobile.
Georges Méliès, "Podróż na księżyc" - jeden z najbardziej widowiskowych filmów z początkowego okresu kinematografii.
kontakt:
biuro@paramont.pl
Maciej Wałachowski
504 290 624
maciek@paramont.pl
Co robimy:
animacja whiteboard
animacja 2d
motion desin
explainer video
animacja biznesowa
animacja promocyjna